Samsung Çamaşır Makinası Kapak Açılmıyor Çözümü

Samsung çamaşır makinası açılmıyor mu? Ve kıyafetler nem kokmadan önce almalısınız. Bunca denemeden sonra kilidi açamadınız ve kapağı değiştirmeyi düşünmek zorunda kaldınız. Yani hayır ama bunu yapmadan önce, etrafta dolaşmak ve sorunu çözmek istersiniz. Samsung’da değil, ön kapaklı diğer çamaşır makinası bu sorunla karşılaşacaksınız. Samsung çamaşır makinenizin kapağı kilitliyse bazı nedenleri ve çözümleri paylaşmaktan mutluluk duyarız.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Samsung Çamaşır Makinası Kilidini Açma Çözümü

Şimdi sebebi kabul ettiniz, bu nedenle, şimdi kapağı yenisiyle değiştirmeden önce bu sorunu nasıl çözebileceğinizin zamanı geldi. Aşağıda, herhangi bir sorunla karşılaşmadan bu sorunları nasıl aşabileceğinizin bazı yolları bulunmaktadır.

Samsung Camasir Makinasi Kapak Acilmiyor Cozumu
Samsung Camasir Makinasi Kapak Acilmiyor Cozumu

Çocuk Kilidinin Devrede Olup Olmadığını Kontrol Edin

Çamaşır makinelerin bazı modellerde çocuk kilidi kapıyı kilitler. Çocukların kapıyı açmasını ve yaralanmasını önlemek içindir. Bu, seçilen döngüde değişiklik yapılmasını önlemek için çamaşır makinası tüm düğmeleri kilitleyecektir. Güç düğmesi hariç kontrol panelindeki tüm düğmeleri kilitler ve ekranda bir simge gösterir. Çocuk modunun kilidini açmak için döndürme ve toprak seviyesi düğmesini 6 saniye basılı tutun. Kilit lambası söner.

Yıkama Döngüsünün Tamamlandığını Doğrulayın

Kapılar güvenlik nedeniyle otomatik olarak kilitlenir ve tanktaki suyu boşaltmak zaman alacaktır. Ve tank boşaldığında başlat/durdur düğmesini sıfırlamayı ve kapıyı açmayı unutmayın. Döngü tamamlandığında, birkaç şeyi aklınızda tutmalısınız.

  • Kapı kilidinin devreden çıkması birkaç dakika sürecektir.
  • Çamaşır makinesinin boş olduğunu gösteren yanıp sönen kapak göstergesinin kapalı olduğundan emin olun.
  • Sulamadan sonra çamaşır makinesi duraklarsa 1 dakika sonra kapağı açabilirsiniz.

Acil Durum Hortumunu Boşaltın

Çamaşır makinesinin içinde su olduğunda kapının kilit zemine düşmesini önler. Acil tahliye hortumu, pompa filtresinin yanındadır (çöp filtresi olarak da bilinir). Bazı eski önden yüklemeli modellerde pompa, filtre veya acil durum tahliye hortumları yoktur. Acil tahliye hortumundan daha fazla su gelmediğinde, çamaşır makinesini kapatıp açın ve kapağın açık olup olmadığını kontrol edin.

Kapı Kilidi Komplesinin Hasar Görmediğini Kontrol Edin

Kapı kilidi aksamı hasarlı veya kusurluysa, kilitli bir Samsung çamaşır makinesi kapağının açılmaması mantıklıdır. Tekrar tekrar, ancak basit bir değişim çamaşır makinesi en iyi şekilde çalışıyor.

Kapı Mandalı

Samsung çamaşır makinesi kapağının önemli bir parçası kapı mandalıdır. Kapı mandalı zarar görürse kapak sıkı olacak ve çamaşırları çözemeyeceksiniz.

Elektrik Kesintisi

Bir elektrik kesintisi meydana geldiğinde, güç kaynağı tekrar devreye girse bile çamaşır makinesi donabilir. Sigortayı değiştirin veya kontrol edin. Güç kablosunun da prize takılı olduğundan emin olun.

YORUMLAR

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir