Sanal Numarada Sorumluluk Kime Aittir?


Sanal numara kullanımında sorumluluk, temel olarak numaranın sahibine aittir. Numara sahibi, sanal numarayı kullanırken mevcut yasal düzenlemelere uyum sağlamalı, hizmet sağlayıcının kullanım şartlarına riayet etmeli ve numarayı etik bir şekilde kullanmalıdır. Sanal numara almak yasaldır. Kullanıcılar sana numaraya yasal yollarla sahip olurlar ama yasa dışı kullanımında cezai yaptırımla karşılaşırlar. Kullanıcılar, dolandırıcılık veya kötüye kullanım durumlarında hesaplarının kapatılması gibi müdahalelere maruz kalabilir. Dolayısıyla, sanal numara kullanırken hem numara sahibi hem de hizmet sağlayıcı, yasal düzenlemeler ve etik kurallara uygun bir şekilde hareket etmekle sorumlu tutulabilirler.

sanal numara
sanal numara


Sanal numara tahsis eden hizmet sağlayıcı müşterisi ile yapmış oldukları üyelik sözleşmesi ile sanal numaranın kanuna aykırı kullanımında kullanıcıların sorumluluğunda olduğunu belirtir. Sanal numara aldığınız hizmet sağlayıcı ile üyelik sözleşmesi yaparsınız. Kabul etmiş olduğunuz sözleşmeyi detaylı okumalısınız. Hizmet sağlayıcılar sözleşme ile sanal numaranın yasa dışı kullanımında sorumluluğun kullananda olduğunu belirtirler.


Hangi Ülkelerden Sanal Numara Alınır?


Pek çok ülkeden sanal numara almak mümkündür. sanal numara genellikle kişisel bilgilerini vermek istemeyen kişiler tarafından kullanılır.  Bu alanda hizmet veren kuruluşlara baktığınızda farklı ülkelerin listelerinde oldukları görülmektedir. Bu ülkeler arasında Almanya, Fransa , Endonezya, Hollanda gibi ülkeler vardır.  Amerika’dan sanal almak mümkündür. SMS onay.org sitesi toplam 38 ülkeden fake numara alma hizmeti vermektedir. Daha fazla bilgiye ulaşmak için smsonay.org sayfasına bakabilirsiniz.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir