Tablete Nasıl Format Atılır?

Android tabletler kitap okumak, video izlemek, fotoğrafların keyfini çıkarmak vb. ile günlük hayatımızı zenginleştirir. Ancak bazen ona da yanlış bir şey olur. Uygulama yavaş açılıyor ve hatta açılmıyor veya işletim sistemi düzgün çalışmıyor. Daha sonra bu sorunları gidermek için Android tableti fabrika ayarlarına döndürmek önerilen bir yöntem olacaktır. Bu yol, eski bir Android tableti satmadan veya satın almadan önce mevcut verileri silmek için de işe yarar. Ancak Android tablet fabrika ayarlarına nasıl sıfırlanır?

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Android Tableti Fabrika Ayarlarına Sıfırlama

Genel olarak, Android tabletiniz yeniden başlatılabiliyorsa, Android tableti Google hesabı olmadan fabrika ayarlarına sıfırlayabilirsiniz: Ayarlar > Yedekle ve sıfırla > Fabrika verilerine sıfırla seçeneğine gidin ve Android tableti sıfırlama işlemi tamamlandı. Ancak birçok durumda Ayarlar’a erişemiyoruz ve Android tablet yeniden başlatılamıyor. Şimdi Android tableti kurtarma modunda sıfırlamamız gerekiyor.

Tablete Format Atma
Tablete Format Atma

Ses Kısma ve Home Tuşu Olmayan Tablete Format Atma

Kurtarma moduna önyükleme yapmak için Android tabletin kapalı olduğundan emin olun ve ardından şu adımları izleyin:

Adım 1. Sesi Aç ve Güç düğmesini aynı anda basılı tutun (Samsung Galaxy cihazları için Sesi Aç + Ana Sayfa + Güç düğmesini basılı tutun).

Adım 2. Başlat kelimesini görene kadar düğme kombinasyonunu basılı tutun (Stok Android’de). Samsung cihazları doğrudan kurtarma işlemine yüklenir, Android logosunu gördüğünüz zaman düğmeleri bırakın.

Adım 3. “Kurtarma” seçeneğine gitmek için ses düğmelerini kullanın ve seçmek için Güç düğmesine basın.

Adım 4. “Komut Yok” ifadesini görürseniz, Güç düğmesini basılı tutun ve Sesi Aç düğmesine bir kez basın.

Adım 5. “Verileri sil/fabrika ayarlarına sıfırla” seçeneğine gitmek için Sesi Kısma’yı kullanın ve seçmek için Güç düğmesine basın.

Adım 6. Aynı şekilde Evet’i seçin.

Android Tabletimi Parola Olmadan Nasıl Fabrika Ayarlarına Sıfırlarım?

Parolayı unuttuysanız ve Android tabletiniz kilitlendiyse, fabrika ayarlarına sıfırlayabilir ve ekranın kilidini açabilirsiniz. Ardından, kilitli bir tablet nasıl fabrika ayarlarına sıfırlanır? DroidKit bu konuda size yardımcı olacaktır. Android telefonlar ve tabletler dahil olmak üzere kilitli bir Android cihazını sıfırlamanıza izin veren eksiksiz bir Android çözümüdür. PIN, desen, parmak izi kimliği vb. dahil olmak üzere hangi şifreyi unuttuysanız, DroidKit onu sıfırlar ve kilitli cihaza girmenizi sağlar. Kilitliyken bir Android tableti nasıl sıfırlayacağınız aşağıda açıklanmıştır:

Adım 1. DroidKit’i kurun. Başlattığınızda, Ekran Kilidi Aç’ı seçin.

Adım 2. Kilitli Android tableti bağlayın ve Başlat’a basın.

Adım 3. Sekmeniz için yapılandırmayı otomatik olarak hazırlayacaktır. Bundan sonra, Şimdi Kaldır’ı tıklayın.

Adım 4. Ardından, DroidKit sekme markanızı aşağıdaki gibi algılayacaktır. Parolayı kaldırmak için ekrandaki talimatları izleyin.

Adım 5. Kaldırma işlemi bittiğinde tabletiniz sıfırlanacak ve tablete normal şekilde girebileceksiniz.

PC Kullanarak Android Tablet Nasıl Sıfırlanır?

Ayrıca, ses düğmesini kullanmadan Android tabletinizi bilgisayarınızda fabrika ayarlarına sıfırlayabilirsiniz. Android Cihaz Yöneticisi ya da Cihazımı Bul, cihazınızı uzaktan kontrol etmenin bir yolunu sunmaktadır. Bu yöntem, cihazınızın kilidini açılmadığında veya kaybolduğunda da uygulanabilmektedir.

Adım 1. Bilgisayarınızı açın ve Android Cihaz Yöneticisi web sayfasını ziyaret ederek > Android cihazınıza bağlı Google hesabınızda oturum açın.

Adım 2. Cihazınızda fabrika ayarlarına sıfırlayabilmek için kontrol arayüzünde “Sil”i seçin.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir