USB Kablo ile Telefonu Televizyona ve Tablete Bağlama Yöntemleri

Bu yazıda, herhangi bir telefonu veya tableti bir USB Kablosu kullanarak Smart TV’ye bağlamanın yollarını tartışacağız. Akıllı telefonlar video indirmenin harika bir yoludur, ancak bunları 4K TV içeriğinizi izlemekle karşılaştıramazsınız. Bu yazıda, herhangi bir telefonu veya tableti bir USB Kablosu kullanarak Smart TV’ye bağlamanın yollarını tartışacağız. Telefonunuzdaki videoları TV’de izlemek istediğinizde, cep telefonunuzu kablolu veya kablosuz olarak TV’nize bağlamanın birçok yolu vardır.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Telefonunuzu HDMI Kablosu Olmadan SmartTV’ye Bağlama

Google’ın dongle cihazını kullanarak telefonunuzu HDMI Kablosu olmadan bir TV’ye bağlayabilirsiniz. Bu, bir Chromecast satın almanızı gerektirir. Google’ın dongle cihazı doğrudan TV’ye takılır ve kullanıcının uygulamalardan TV ekranına video, resim ve dosya “yayınlamasına” olanak tanır. iOS ve Android ile çalışır.

Bazı akıllı TV’ler artık yerleşik Chromecast desteğiyle birlikte geldiğinden, bazı kullanıcıların yeni bir cihaz alması gerekebilir. Ayrıca, Bazı TV’ler ve STB’ler AirPlay (Apple’ın eşdeğeri) desteğiyle birlikte gelir ve bu da Google’ın Chromecast’i gibi bir cihaza ihtiyaç duymadan bir iPhone’dan içerik göndermeyi kolaylaştırır.

USB Kablo ile Telefonu Televizyona ve Tablete Baglama
USB Kablo ile Telefonu Televizyona ve Tablete Baglama

Telefonunuzu TV’ye Yansıtma

Telefonunuzu smartTV’nize bağlamanın bir başka yolu, telefonlarda zaten mevcut olan yansıtma özelliğini kullanmaktır.  Ekran Yansıtma/Ekran Yayını özelliği Android telefonlarda ayarlarda bulunurken, Samsung telefon sahipleri “Akıllı Görünüm” olarak adlandırılan özelliği bulabilirler. Ayrıca kontrol merkezi aracılığıyla iPhone’da da bulabilirsiniz.

Çalışmadan önce yansıtmalı bir uygulama gerektirmez. Yukarıdaki kablosuz seçeneği, bir telefonu TV’ye bağlamanın en kolay yolu olsa da, önemli bir uyarı ile birlikte gelirler: her iki cihaz da aynı Wi-Fi ağına bağlıdır.  Her iki cihaz da aynı wifi ağına bağlıysa, akıllı telefonunuzu 4k TV’nize yayınlarken veya yansıtırken sorun yaşamayacaksınız.

YORUMLAR

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir