Çamaşır Makinesinde Kısa Program Tuşu Nasıl Bulunur?

Birçok çamaşır makinesi, giysileri daha hızlı döndüren, onlardan daha fazla su çeken ve daha çabuk kurumasını sağlayan bir özellik olan kısa yıkama programı sunar. Her çamaşır yıkamanız gerektiğinde hızlı yıkama programını kullanmak cazip gelse de, aslında yalnızca giysileri tazelemek için kullanılmalıdır. Bluz ve pantolon gibi çok az kirli olan ve son dakikada giymek isteyeceğiniz parçalar buna örnek olarak gösterilebilir.

Giysilerinizin doğru şekilde temizlendiğinden emin olmak için çamaşır makinenizin hızlı yıkama özelliğini kullanırken şu tavsiyeyi unutmayın. Giysilerinizi bu kadar kısa sürede temizlemek için yıkama ve sıkma süresi azaltılır. Bu, çamaşır makinesini yalnızca yarıya kadar doldurmanız ve aşırı sabunlu giysilere sahip olmamak için normalde kullandığınız deterjan miktarını azaltmanız gerektiği anlamına gelir. Hızlı yıkama aşağıdakileri temizlemek için kullanılmamalıdır:

  • Aşırı kirli veya lekelerinin çıkarılması gereken giysiler
  • İş kıyafetleri, bebek giysileri (özellikle bez bezleri) ve çok kirli giysiler, özellikle mikropları veya mikropları öldürmesi gerektiğinde veya virüsler
  • Alerjisi veya diğer hassasiyetleri olan kişilerin giydiği giysiler
  • Hassas çamaşırlar
Camasir Makinesinde Kisa Program
Camasir Makinesinde Kisa Program

Hızlı yıkama özelliğini kullanmanın en büyük avantajları, zamandan, enerjiden ve paradan tasarruf sağlamasıdır. Bununla birlikte, bu programın yalnızca az kirli, az miktarda giysiyi yıkarken etkili olacak şekilde tasarlandığını unutmamak önemlidir – geçen hafta boyunca birikmiş bir çamaşır değil. Bu nedenle, bir randevuda giymek istediğiniz bir kıyafetiniz varsa devam edin ve hızlı yıkamayı kullanın, ancak havlu ve çarşaf gibi ürünler için farklı bir seçenek kullanmanız en iyisidir.

Giysilerinizi hızlı bir şekilde yıkayabilmek, özellikle yoğun bir ev için harika bir fikir gibi görünüyor, ancak ne yazık ki, hızlı yıkama özelliğini yanlış kullanmak, giysilerinizin düzgün şekilde temizlenmemesine neden olabilir.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir