Emek Külür Balık Heykeller Yapıyor

Emek Külür sanata fazlasıyla ilgi duyan biri ve bu ilgisinin çocukluğundan beri var olduğunu söylemektedir. Sanata olan düşkünlüğünü hayal gücünün geniş ve elini çok güzel kullanmasına bağlamıştır. Elini çok güzel bir şekilde kullanması heykel yapımına yönelmesine sebep olmuştur. Arkadaşlarının heykel atölyesine gitmesiyle birlikte kendi de büyük bir hevesle gidip bu başarılı serüvene başlamıştır. Eserlerinde genellikle balık motifi işlemektedir ve tek tür olarak koi balığını kullanmaktadır. Balık motiflerinden oluşan birçok esere sahiptir.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Emek Külür Balık Heykellerinde Hangi Malzemeleri Kullanıyor?

Genelde insanların bronza yöneldiğini kendisinin ise farklı bir malzeme arayışında olduğunu söylemiştir. İlk başlarda ahşap üzerine çalışmış fakat vazgeçmiştir. Daha sonra cama yöneldiğini zor da olsa cam ve bronzu birleştirebilmeyi başarmıştır. Cam ve bronzu birleştirme fikrinin balıktan esinlendiğini söylemektedir. Heykellerinde daha çok bronz ve camı kullanmayı tercih etmektedir.

Emek Kulur Balik Heykeller Yapiyor
Emek Kulur Balik Heykeller Yapiyor

Emek Külür’ ün Kaç tane Balık Heykeli Vardır?

Daha çok Cam ve bronz malzemesini kullanarak yapmış olduğu 80 e yakın balık heykeli vardır.

Emek Külür’ ün Heykellerini Nerede Sergiliyor?

Emek Külür’ün heykel eserleri birden fazla yerde sergilenmiştir ve sergilenmeye de devam etmektedir. İlk heykel sergisi katıldığı ilk heykel atölye çalışması zamanında olmuştur. Hocasının yanına gelip  “bu Louvra gider” demiş ve eser Louvre Art Corousel’de sergilenmiştir. Daha sonra eserleri ülkemizde de sergilenmiştir. Ülkemizde ise İstanbul Şişli’de yer alan Smile Istitute de sergilenmektedir.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir