iPhone 14 Ailesi Tasarım Açısından Önceki Modellere Kıyasla Pek Farklı Değil

Apple; çok uzun süreden bu yana merakla beklenen lansman etkinliğinin tarihini duyurmuştu. Apple’ın 2022 yılına ait ürünleri 7 Eylül 2022 tarihinde tanıtıldı. Türkiye’deki Apple hayranlarının da Apple KKTC kullanıcıları gibi bu günü sabırsızlıkla bekledikleri aşikardı. En çok merak edilen ürünlerin başında ise tahmin edebileceğiniz gibi iPhone14 geliyordu. Tüketiciler; iPhone 14 teknik özellikleri kadar tasarım özelliklerini de öğrenmek istiyorlardı.

iPhone 14 Ailesi Tasarim Acisindan Onceki Modellere Kiyasla Pek Farkli Degil
iPhone 14 Ailesi Tasarim Acisindan Onceki Modellere Kiyasla Pek Farkli Degil

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

iPhone14 Tasarım Detayları Belli Oldu Mu?

Apple; iPhone 14 serisinde tasarım detaylarından ziyade teknik özelliklere yoğunlaşmış olduğunu söyleyebiliriz! Bir başka deyişle, iPhone14; başta iPhone13 olmak üzere önceki iPhone modellerine kıyasla fazla farklı tasarım özellikleri taşımadı. Telefonun arka tarafında yer alan kamera adası; tıpkı iPhone 13 modelleri gibi büyük lenslerle beraber çok daha geniş bir alanda. Fakat, telefonun kamera sayısında herhangi bir değişiklik olmadı. Buna ek olarak, oval olmayan yan çerçevelerde de herhangi bir değişiklik yok.

Apple; iPhone 14 pro modelinin ön taraf tasarımında herkesi şaşırtacak türden bir değişikliğe imza attı. Bilhassa çentik kısmında yer alan kamera ve sensörlerin delik ekran teknolojisine benzer bir formda. Ayrıca, kameranın hemen yanında ince fakat geniş bir sensör alanıda var.

Delik ekran teknolojisi; iPhone 14 modellerinde yok. Bu özellik yalnızca iPhone14 Pro ve iPhone14 Pro Max modellerinde söz konusu! Bu noktada, Apple; iPhone14 ve iPhone14 Max modellerinde geçtiğimiz yılın küçültülmüş tasarımına yer verdi. Sonuç olarak, başta iPhone 14 olmak üzere bu ailenin tasarım özellikleri iPhone 13 modellerine kıyasla çok farklı olmadı. Ayrıca, iPhone 14 ve iPhone 14 Pro 6.1 inç, iPhone14 Max ve iPhone14 Pro Max ise 6.7 inç boyutuyla satışta.

iPhone Kıbrıs’ta Fiyatı Farklımı

Apple; iPhone 14 çıkış tarihi olarak 7 Eylül 2022 Çarşamba gününü belirledi. Ancak, bu serinin KKTC ve Türkiye’de daha sonra satışa çıktı. Bunun yanı sıra, insanlar; iPhone 14 fiyatı ne kadar araştırması yapıyorlardı ve Fiyatlar yavaş yavaş sonradan belli olmaya başladı. Bu noktada, iPhone 14 fiyatının 27 bin TL olduğunu beklentilerine rağmen vergiler eklenince 29 bin Tl’den başlıyor. Takdir edersiniz ki, bu ürün; Amerikan dolarının Türk Lirası karşısında değer kazanmasından etkilenerek daha yüksek bir fiyatla satın alınabiliyor. Bu yüzden, farklı fiyat arayışındaki tüketicilerin iPhone 14 pro Kıbrıs ve iPhone 14 Türkiye satış noktalarına giderek ürünü bir an önce satın almaları gerekiyor.

YORUMLAR

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir