Telefon SD Kart Görmüyor Çözümü

Telefonun dahili belleğinin yetersiz kalması durumunda, Android telefonlar normalde bir SD kart aracılığıyla daha fazla depolama ekleme seçeneğine sahiptir. Oyun oynamayı ve anıları fotoğraf ve film biçiminde saklamayı sevenler için bir SD kart yuvasına sahip olmak bir nimettir. Ancak, bir SD kart bazen sorunlu olabilir. Nasıl olduğunu merak ediyor musun? Muhtemelen telefonunuzda “SD kart cep telefonunda algılanmadı” veya ” Telefon SD kartı tanımıyor ” şeklinde bir bildirim almışsınızdır. Yanlış bir hafıza kartının takılması, arızalı bir hafıza kartı, sd kartın kötü muamele görmesi, eski yazılım vb., telefonun sd kartı algılamamasının yaygın nedenleridir. Android’iniz SD kartınızı tanımıyorsa aşağıda önerilen çözümleri deneyin.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Telefonun SD Kartı Tanımamasını Düzeltmenin En İyi Yolları

Telefonunuzu Yeniden Başlatın

SD kartımın telefonumda okunmaması sorununu çözmek için Android’inizi yeniden başlatın. Pilin yanı sıra hafıza kartını da çıkarın. Bunların her ikisini de telefonda dikkatlice değiştirin. Telefonunuzu açarak SD kartı tanımlayıp tanımlayamayacağını kontrol edin.

SD Kartı Tekrar Takın

SD kartın çıkarılması ve yeniden takılması da yardımcı olabilir. Böyle yaparak:

Adım 1: SD Kartı çıkarın ve hasarlı olup olmadığını kontrol edin. Durum böyle değilse, SD kartındaki tozu temizleyin.

Adım 2: SD kartı, SD kart yuvasına ve telefonunuza yeniden takın.

Adım 3: Telefonunuzu açarak hafıza kartınızın algılanıp algılanmadığını kontrol edin.

Telefon SD Kart Gormuyor
Telefon SD Kart Gormuyor

SD Kartı Temizleyin ve Yeniden Takın

SD kartınız kirle kaplı olduğu için algılanmıyor olabilir. Muhtemelen ihtiyacı olan tek şey iyi ve nazik bir ovmadır, bu nedenle telefonun SD kartı okumaması için aşağıdaki teknikleri kullanarak temizleyin.

Adım 1: Android akıllı telefonunuzun veya tabletinizin harici hafıza kartını çıkarın. Başlamadan önce cihazınızın kapalı olduğundan emin olun.

Adım 2: MicroSD kartınızdaki kiri silmek için beyaz renkli bir lastik silgi kullanın ve bakır parçaya (altın sarısı ton) dikkatlice dokunun.

Adım 3: Elinizde biraz oje temizleyici varsa, aşınmayı gidermek için SD kartın temas noktalarına Q-ucu ile hafifçe vurun.

Adım 4: Bellek yuvasına yeniden takmadan ve Android akıllı telefonunuzu veya tabletinizi açmadan önce SD kartın tamamen kurumasını bekleyin.

SD Kartı Çıkarın ve Yeniden Takın

Adım 1: Android telefonunuzda “Ayarlar”ı açın ve açılır menüden “Depolama” seçeneğini seçin. Depolama alanınızdaki SD kart bileşenini arayın. Orada “SD Kartı Çıkar” veya “SD Kartı Tak” seçeneği olacak.

Adım 2: Android’in SD kartı tanımaması sorununu gidermek için aynı düğmeye basın. Bunu yaparken telefonun bilgisayara bağlı olmadığından emin olun.

Adım 3: Hafıza kartını yeniden takın, telefonunuzu kapatın ve ardından tekrar açın. Telefon yeniden başlatıldığında, SD kartın çalışmayı durdurma hatasının çözülüp çözülmediğini ve SD kartın algılanıp algılanmadığını kontrol edin.

YORUMLAR

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir