Xiaomi Redmi Note 9 Ve Pro Kasma Sorunu Nasıl Çözülür (Kesin Yöntem)

WiFi çalışmama sorunundan sonra en can sıkıcı sorunlardan biri, Redmi Note 9 Pro’nuzda Uygulamaların çökmeye devam etmesi olacaktır. Sorunun arkasında birkaç neden olabilir. Ancak günün sonunda, telefonunuzu sonuna kadar kullanmak istemeniz durumunda bu bir sorun ve çözülmesi gerekiyor. Bu gibi durumlarda neler yapabileceğinizi veritabanında taradıktan sonra, yapmanız gerekenlerin bir özetini burada bulabilirsiniz.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

İşletim Sistemini Güncelleyin

“Hatalı bellenim üzerinden çok şey olabilir”. Mevcut bir üretici yazılımındaki bir hatanın, uygulamaların Redmi Note 9 Pro’nuz üzerinde çalışmasını engelleyen sorunlara neden olabileceği ortaya çıktı. Bunun nedeni, işletim sisteminin hem uygulamaların hem de fiziksel donanım bileşenlerinin etkileşime girdiği ve birçok hareketli parçayla etkileşime girdiği bir temel oluşturması ve başının derde girmesinin kolay olmasıdır.

Görünüşe göre sadece sistemi güncel tutmak, kazanılan bir yarı savaştır. Tek ihtiyacınız olan, bekleyen bir güncelleme olup olmadığını kontrol etmek, evet ise indirip yüklemek. Kulağa kolay geliyor, değil mi? Öyle ve bu yüzden sorun giderme rehberimizin başında.

Xiaomi Redmi Note 9 Ve Pro Kasma Sorunu Nasil Cozulur
Xiaomi Redmi Note 9 Ve Pro Kasma Sorunu Nasil Cozulur

İnternet Bağlantısını Kontrol Edin

Android’deki uygulamaların çoğu, çalışmalarını desteklemek için interneti kullanır çünkü bu şekilde çalışır. İster WiFi ister mobil veri kullanabilirsiniz ve çalışan ve güvenilir bir internet bağlantısı olmadan bu uygulamalarda tam anlamıyla hiçbir şey yapamazsınız. İnternet bağlantısındaki kararsızlık veya güvenilmezliğin bir sorun olabileceği ortaya çıktı. İnternet sorunlarını düzeltmek, sorunu yol boyunca çözebilir.

Redmi Note 9 Pro telefonunuzda, mobil veri için farklı bir operatör kullanabilir veya bir WiFi yönlendiriciye yaklaşabilir veya ISP’yi değiştirebilirsiniz. Elbette burada WiFi ağ yükseltici kullanmak gibi bahsetmediğimiz yüzlerce işlem var ama internet bağlantısını düzelttiği sürece yapabilirsiniz.

Uygulama Önbelleğini Temizle

Redmi Note 9 Pro’nuzdaki bir uygulama, daha sonra uygulamayı veya belirli işlevleri daha hızlı almak için kullanılan önbellek dosyalarını biriktirir. Ancak, önbellek dosyalarının üzerine yazılır ve bu, hepsi aynı anda olmasa da çok fazla soruna neden olabilir. Buradaki genel düzeltme, uygulama önbelleğini temizlemektir. İOS’tan farklı olarak Android, önbellek dosyalarının tek bir uygulama düzeyinde temizlenmesine izin verir.

  1. Uygulama önbelleğini temizlemek için tek yapmanız gereken Ayarlar >> Uygulamalar (Uygulamalar veya Uygulamalar. Ardından Bildirimler) >> Tüm uygulamalar’a gitmek.
  2. Şimdi, en fazla belleğe sahip olan uygulamalara tıklayın >> Depolama ve “Önbelleği Temizle” düğmesine basın.
  3. Çok fazla kilitlenen belirli bir uygulamanız varsa, diğerleri için değil, belirli bir uygulama için önbelleği temizleyebilirsiniz.
  4. Uygulamanın performansını izleyin ve size yardımcı olup olmadığını kontrol edin.

YORUMLAR

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir