WhatsApp Çoklu Cihaz Özelliği Nasıl Kullanılır?

WhatsApp çoklu cihaz desteği kullanıcılara sunuldu. Bu teknoloji blogu yazıda “WhatsApp çoklu cihaz nasıl kullanılır?” sorusunu detaylı olarak inceleyeceğiz.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

WhatsApp Çoklu Cihaz Nedir?

Bildiğiniz üzere WhatsApp, kullanıcıların WhatsApp Web hizmeti ile bilgisayardan mesajlaşmasına izin vermektedir. Fakat WhatsApp Web, ana uygulamanın yüklü olduğu akıllı telefon ile eşleştiğinden sürekli olarak internet bağlantısı gerekmemektedir. Yani cihazın kendisinde bağlantısı olmadan Web’i kullanmak mümkün. Çoklu cihaz desteği bu zorunluluğu ortadan kaldırmaktadır.

WhatsApp çoklu cihaz ile kullanıcılar uygulamayı yine bilgisayara bağlayabilecekler. Ancak artık ana cihazda internet erişimi zorunlu olmayacak. Yani sizler telefonunuzu tamamen kapatırsanız ya da veri bağlantısını kapatsanız dahi, WhatsApp’ı bağladığınız bilgisayarda kullanmaya devam edebileceksiniz. Bu sayede mobil veri ya da Wi-Fi’a bağlanma imkanınız olmasa bile mesajlardan mahrum kalmamış olacaksınız.

Whatsapp Çoklu Cihaz Desteği Nasıl Kullanılır?

Bu teknoloji blogu yazısında Whatsapp’ın son güncellemesi ile telefonda internet bağlantısına gerek kalmadan WhatsApp’ı bilgisayarda kullanmaya devam edeceksiniz. WhatsApp uygulamasını aynı anda en fazla 4 ikincil cihaza kadar kullanım imkanı bulunmaktadır. İzlemeniz gereken adımlar şu şekildedir;

WhatsApp -> Ayarlar -> Bağlı Cihazlar alanına girdikten sonra “Çoklu Cihaz” alanına tıklamanız gerekir. Açılacak olan sayfada “Programa Katıl” butonuna tıklamanız gerekir. Bilgisayarınızda halihazırda açık olan whatsapp web’ten otomatik olarak çıkış yapmış oldunuz ve yeni QR kodunu taratarak işleme devam etmelisiniz. QR kod taratabilmek için “Cihaz Bağla” butonuna tıklamanız gerekir ve bilgisayarınızdaki QR koduna taratınız. İşlem tamamlandı, internetinizi kapatarak whatsapp web ile kullanmaya devam edebilirsiniz.

Hemen WhatsApp Çoklu Cihaz özelliğini deneyerek sizlerde bu hizmetten yararlanın. Bu özellik mutlaka sizlerin de işine yarayacaktır. Daha fazla teknoloji blogu haberleri için https://www.ogulcanaltunorgu.com/blog/ linkine tıklayabilirsiniz.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir