Android Telefon Donma Sorunu Çözümü

Android telefonunuz donmaya devam ederse, sıfırlamak isteyebilirsiniz. Güç düğmesini ve ses açma düğmesini yaklaşık 15 ila 30 saniye basılı tutarak bunu yapabilirsiniz. Bu, cihazı kapatmalı ve yeniden başlatmaya zorlamalıdır. Bu işe yaramazsa, aşağıdaki diğer yöntemlerden birini deneyin. Bu yöntemlerden hiçbiri işe yaramazsa, yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz. Ardından, cihaz otomatik olarak başlamalıdır. Daha fazla donmayı önlemek için telefonu mümkün olduğunca sık yeniden başlatmalısınız.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Android Telefonumun Donmasını Nasıl Düzeltebilirim?

Android telefon donma sorunu çözmenin en kolay yollarından biri cihazı yeniden başlatmaktır. Arka planda donmuş olan uygulamayı zorla kapatabilirsiniz. Bunu yapmak için Ayarlar > Depolama’yı seçin ve Önbelleği Temizle’ye tıklayın. Bu işe yaramazsa, güvenli modda yeniden başlatmayı deneyin. Bu, üçüncü taraf uygulamaların başlatılmasını engeller ve yalnızca yerel uygulamalara izin verir. Donmuş uygulamayı bulamıyorsanız, cihazı bu modda yeniden başlatmayı deneyin.

Android telefonunuzun modeline bağlı olarak, belleğinizi temizlemeniz gerekebilir. Telefonunuzda arka planda çalışan çok sayıda uygulama varsa, bunlar sistemin donmasına neden olabilir. Depolama alanını artırmak için önbelleği ve verileri temizleyebilirsiniz. Alternatif olarak, düşük depolama alanı nedeniyle telefonunuz sürekli donuyorsa, bu uygulamaları kaldırabilir ve sistemi önceki durumuna geri yükleyebilirsiniz.

Başka bir seçenek de fabrika ayarlarına sıfırlama yapmaktır. Bunu yapmak, tüm üçüncü taraf uygulamaları ve medyayı telefondan kaldırarak sistemin yeniden başlatılmasını sağlar. Sistem bellenimini değiştirmek de yardımcı olabilir. Her şey başarısız olursa, operatörünüzle iletişim kurmayı ve değiştirme talebinde bulunmayı deneyin. Ancak, cihazınız hala garanti kapsamındaysa, yeni bir modele yükseltmeyi deneyebilirsiniz. Ancak sorun devam ederse, daha yeni bir modele yükseltmeniz gerekebilir.

Android Uygulama Durdu Hatası Nasıl Düzeltilir?

Android uygulama durduruldu hatası Android cihazlarda çok yaygındır ve uygulamaların eski olması gibi birçok faktör hataya neden olur, çökmeye devam eden uygulama Android System Webview uygulamasıdır. Toplamda, can sıkıcı sorunu çözmek için beş yöntem sunuyoruz, bu yöntemlerden en az birinin durumunuz için işe yarayacağını umuyoruz.

Uygulamayı Yeniden Yükleyin

Büyük uygulamalar yerine yalnızca bu uygulama için hata alıyorsanız, yöntemi ilk denemede almanızı öneririz. İlk olarak, soruna neden olan uygulamayı kaldırın ve ardından yeniden yükleyin, “Maalesef uygulama durdu” isteminden kurtulup kurtulmadığınıza bakın.

Yeni Yüklenen Uygulamaları Kaldırın

Bazen yeni yüklenen uygulamalar, cihazın yazılımını veya donanımını desteklemez ve bu nedenle, uygulamanın kendisinden kaynaklanan hatalardan kurtulmak için cihazdan kaldırılmalıdır.

Önbelleği Temizle

Önbellek dosyaları, Uygulamaların işleyişindeki sorunların ve hataların ana kaynağıdır, önbelleği temizleyebilmek, Uygulamalarla ilgili sorunların çoğunu çözebilmektedir. Önbelleği temizlemek için Ayarlar > Uygulama > Uygulamaları yönet > “Tümü” sekmelerini seçiniz, hata üreten uygulamayı seçerek Önbelleği ve verileri temizle öğesine dokunun.

RAM’i Temizle

Android’de “Maalesef uygulama durdu” hatası ile karşılaştığınızda RAM’i temizlemek iyi bir çözümdür. Arka planda çalışan Uygulamalar bol miktarda RAM kullandığından dolayı uygulama kullanımı için daha az RAM olduğundan hatayı üretir. Görev Yöneticisi> RAM> Belleği Temizle seçeneğine gidin.

YORUMLAR

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir