Ariston Kombi Resetleme Nasıl Yapılır?

Ariston kombi resetleme yöntemleri modeline göre farklılık göstermektedir. Tüm Ariston marka ve model kombilerini resetleme yöntemlerini sizler için inceledik. Aşağıda kombinizin modeli hangisi ise nasıl reset yapacağınızı görebilirsiniz.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Ariston Clas Kombiyi Resetleme

Clas modeldeki kombi resetleme uygulamasını yapmak için panelin sol üst kısmında yer alan ‘Reset’  düğmesine basmanız gerekir. İşlemi cihaz arızaya geçtiği zaman yapmanız gerekmektedir. Çünkü cihazın arızadan çıkması durumunda uygulanan işlem olarak bilinmektedir. Uygulama sonrasında arıza durumu devam ederse işlemi 3 kez daha deneyebilirsiniz.

Ariston Kombi Resetleme
Ariston Kombi Resetleme

Ariston Classic Plus Kombiyi Resetleme

Classic Plus kombide resetleme işlemlerini yapmak adına panelin sol tarafında yer alan ‘reset’ düğmesini basmanız gerekmektedir. Düğmeye basmanız durumunda cihaz resetlenmiş olacaktır. Cihaz ancak arızaya geçtiği zaman işlemi yapmanız gerekir. Arıza durumu dışında işlemi yapmanızın bir mantığı yoktur. Uygulama sonrası eğer cihaz arızadan geçmez ise mutlaka servisten yardım alınız.

Ariston Genus Evo Kombiyi Resetleme

Genus Evo modelindeki kombide panelin sağ kısmında yer alan ‘reset’ yazılı düğme resetleme işleminin yapılmasına yardımcı olacaktır. Genus Evo model kombi arızaya geçtiği zaman işlemi uygulamanız gerekmektedir. Arızadan çıkana kadar en fazla 3 kez uygulama yapabilirsiniz. Bir düzelme yaşanmazsa mutlaka servis ekiplerinden yardım almanız.

Ariston Genus Premium Kombiyi Resetleme

Genus Premium modelindeki kombi resetleme uygulaması yapılması için ekran panelinin sol kısmında ‘Reset’ yazan butona basmanız gerekir. Düğmeye bastıktan sonra cihaz arızadan çıkacaktır. Arızadan çıkması için işlemi 3 kez daha tekrarlayabilirsiniz. Sorun aynı şekilde devam ederse ve cihazda düzelme yaşanmazsa servisi arayınız.

Ariston Genus Kombiyi Resetleme

Genus model kombiye reset yapma işlemleri için ekranın üst köşesinde yer alan ‘Reset’ isimli düğmeye basmanız gerekir. Arıza durumlarında reset çoğu zaman işe yarasa da bazen yaramayabilir. İşlemi 3 kez tekrar edin eğer düzelmezse mutlaka servisi çağırın.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir