Kombi Sıcak Su Arızası, Sıcak Su Dalgalanması ve Çözümü

Kombide sıcak su dalgalanması suyun aktığı durumda bir soğuk bir sıcak akması olarak tanımlanmaktadır. Kullanım sırasında çeşmenizden akan sıcak su aniden soğuyor ise bu durumda sıcak su dalgalanıyor demektir. Bu problemin birden fazla sebebi olabilir. Kombinizde sıcak su dalgalanması ya da sıcak su gelmiyor arızası ile karşılaştığınız zaman firmanız ile iletişime geçerek her konuda ihtiyacınız olan desteği alabilirsiniz.

Firmanız kombinizde meydana gelecek her türlü soruna kısa bir süre içerisinde çözüm kavuşturacaktır. Yaşadığınız aksaklıklarda kendiniz müdahale etmeden önce servis ile iletişime geçerseniz, yapmanız gerekenler hakkında bilgi alarak daha doğru hamleler yapabilirsiniz. Firmanız her türlü konuda ihtiyacınız olan hizmeti ve desteği sizlere sunacaktır.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Kombilerde Sıcak Su Dalgalanması Neden Olur?

Kombide sıcak su dalgalanması problemi genellikle banyo ve mutfaklarda sıklık karşılaşılan bir sorundur. Bu durumun temelinde genellikle sıcak suyu yanlış kullanmada yatar. Buna bağlı olarak özellikle banyolarınızda gün aşırı sıcak su dalgalanması problemiyle karşı karşıya kalabilirsiniz.

Kombide sıcak su dalgalanması soğuk su ile sıcak suyu aynı anda kullanmaya çalıştığınızda yaşayacağınız bir problemdir. Banyolarda eğer soğuk suyu sıcak su ile ılıştırarak kullanıyorsanız, kombiniz bu duruma itiraz edecektir ve sıcak suyu dalgalı olarak gönderir. Bu sebeple kombilerinizde soğuk su ile sıcak suyu aynı anda kullanmamanız gerekmektedir.

Kombi Sicak Su Arizasi
Kombi Sicak Su Arizasi

Kombide Su Arızalarına En Hızlı Çözüm

Kombinizden sıcak su kullanacağınız zaman sıcak suyu ihtiyacınız olacak şekilde sıcaklık derecesine ayarlamanız gerekir. Eğer doğru dereceye ayarlarsanız bu durumda suyu ılıştırmanıza gerek kalmayacaktır ve direkt olarak uygun derece sıcak suyu kullanabileceksiniz. Ilık su ihtiyacınız olduğu durumda yine yapılması gereken şey soğuk su ile karıştırmak değil, kombinizin su sıcaklığı derecesini düşürmektir.

Hem soğuk hem de sıcak suyu aynı anda kullanmaya çalıştığınız zaman siz musluğunuzu soğuğa doğru çevirdikçe kombiniz sıcak suyu kapatmaya çalıştığınızı algılayacak ve sıcak suyu kesecektir. Kombi ateşlemeyi kesecektir ve çeşmenizden soğuk su akacaktır. Musluğu sıcak tarafa getirdiğiniz zaman kombi tekrar ateşleme yaparak suyunuzu ısıtacaktır. Ancak bu durumu sıklıkla tekrarlamanız kombi tarafından bir süre sonra yanlış algılayabilir ve kombiniz arıza moduna geçebilir. Kombinizde sıcak su kullanımını doğru yaparak, pek çok ciddi arıza sorunundan kurtulabilirsiniz. Sıcak su ayarları ve kombide sıcak su dalgalanması gibi problemler yaşadığınız durumlarda firma ile iletişime geçerek profesyonel hizmetler alabilirsiniz.

YORUMLAR

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir