iPhone Etkin Değil iTunes’a Bağlanın Çözümü

iPhone’unuz aniden devre dışı kaldığında gerçekten sinir bozucu geliyor ve kendinizi cihazdan kilitli buluyorsunuz. Ancak, iTunes senkronizasyon hatası 54 ve No Service gibi diğer sorunlar gibi bunun da hızlı bir çözümü vardır. Cihazınızdaki bu can sıkıcı sorundan kurtulmak için yararlı çözümler arıyorsanız, sizi koruduk. Sorunun köküne inelim ve ‘iPhone devre dışı iTunes’a bağlanın’ hatasını düzeltelim!

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Neden “iPhone devre dışı. iTunes’a Bağlan” Hatası görünüyor

“iPhone Devre Dışı” hatasını gidermeye çalışmadan önce, daha iyi anlaşılması için bu soruna yol açabilecek nedenleri kısaca tartışmak yerinde olacaktır. Verilerinizi korumak için tasarlanan güvenlik özelliğinin bir parçası olarak, beş defadan fazla yanlış parola denemesi yapılırsa iOS, iPhone’unuzu otomatik olarak devre dışı bırakır.

Daha kesin olmak gerekirse, altı kez yanlış parola girdiğinizde iPhone’unuz bir dakikalığına devre dışı bırakılır. O andan itibaren, her yanlış şifre girişiminde süre artar. 10 kez yanlış şifre girdiğinizde, iPhone’unuz tamamen devre dışı kalır ve cihazı geri yüklemek için iTunes’a bağlanmanız istenir.

iPhone Etkin Degil iTunes Baglanin
iPhone Etkin Degil iTunes Baglanin

Her Yanlış Parola Denemesinden Sonra Görüntülenen Hata Mesajları

 • 6 başarısız parola girişimi: iPhone devre dışı bırakıldı. 1 dakika sonra tekrar deneyin
 • 7 başarısız parola girişimi: iPhone devre dışı bırakıldı. 5 dakika sonra tekrar deneyin
 • 8 başarısız parola girişimi: iPhone devre dışı bırakıldı. 15 içinde tekrar deneyin
 • 9 başarısız parola girişimi: iPhone devre dışı bırakıldı. 60 dakika sonra tekrar deneyin
 • 10 başarısız parola girişimi: iPhone devre dışı bırakıldı. İtunes ‘a Bağlan

‘iPhone devre dışı’ hatasının oluşmasının bir başka nedeni de ekranın zarar görmesidir. Ekran fiziksel, hatta bazen dahili olarak hasar görürse, ekranın çeşitli bölümlerine otomatik olarak basılmasına neden olan hayalet dokunuşu geliştirme eğilimindedir. Sonuç olarak, birden çok kez yanlış parola girilir ve bu da iPhone’un devre dışı kalmasına neden olur.

iPhone Devre Dışı Bırakıldı Hatasını Çözmek İçin Çözümler Nelerdir?

iPhone’unuz birden çok kez yanlış şifre girilmesi nedeniyle devre dışı bırakılırsa, sorunu bu üç yöntemi kullanarak çözebilirsiniz.

 • Kurtarma Modunu kullanarak iPhone’u geri yükleyin
 • iPhone’u kurtarmak için iCloud.com’u kullanın
 • Uygulamamı Bul’u Diğer Apple Aygıtında Kullanın

İTunes Kullanarak Devre Dışı Bırakılmış iPhone Nasıl Kurtarılır?

1. Adım. Başlamak için iPhone’unuzu bilgisayarınıza bağlayın ve Finder’ı veya iTunes’u açın. macOS Catalina veya sonraki sürümlerde Mac’inizde Finder’ı açın. macOS Mojave veya önceki sürümlerinde ya da Windows’ta iTunes’u başlatın. 2. Adım. Şimdi, iOS cihazınızı Kurtarma Moduna alın.

SE 2020 dahil iPhone 8 ve Sonraki Modellerde

Yan düğmeyi ve Sesi Aç/Kıs düğmelerini aynı anda basılı tutun ve ardından kapatmak için kaydırın. Ardından, kurtarma ekranı görünene kadar yan düğmeyi basılı tutun.

iPhone 7, iPhone 7 Plus ve iPod Touch (7. nesil)

iPhone’u kapatmak için uyku/uyandırma düğmesini basılı tutun ve ardından güç kapatma kaydırıcısını sürükleyin. Ardından, kurtarma modu ekranını görene kadar ses kısma düğmesini basılı tutun.

iTunes / Finder Olmadan iPhone Devre Dışı Hatası Nasıl Düzeltilir?

1. Adım. iCloud.com’a gidin ve Apple Kimliğiniz ve parolanızın yardımıyla giriş yapın. Bundan sonra, iPhone Bul’a tıklayın.

2. Adım. Ardından, Tüm Cihazlar’a tıklayın ve iPhone’unuzu seçin.

3. Adım. Cihazınızın tüm verilerini silmek için Sil düğmesine tıklayın.

Artık cihazınızı kurmak için kurulum asistanından yardım alabilirsiniz. Yol boyunca, iOS size cihazı yedekten geri yükleme seçeneği sunacak. Cihazı geri yükledikten sonra, hatırlayabileceğiniz yeni bir şifre ayarlayın.

YORUMLAR

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir